4. KURUMİÇİ GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI

577

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen “4. Kurumiçi Girişimcilik Konferansı” lider kurumların üst düzey temsilcilerini bir araya getiriyor. Türkiye’de bu konudaki ilk etkinlik olan konferans 23 Kasım 2016 tarihinde Swissotel İstanbul’da gerçekleşecek.

Açılış konuşmasını General Electric Türkiye CEO’su Canan Özsoy’un yapacağı 4. Kurumiçi Girişimcilik Konferans’ına ayrıca Multinet Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Başev, Eureko Sigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı İlker Arabacı, Bankalararası Kart Merkezi Genel MüdürüDr. Soner Canko, Otokoç Genel Müdürü Görgün Özdemir, ING Bank Türkiye CIO’su Bahadır Şamlı ve Startups.Watch Kurucusu Serkan Ünsal konuşmacı olarak katılacak.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen konferansta; sektörlerinde lider kurumlardan üst düzey temsilciler, yaptıkları yeniliklerle şirketlerine rekabet avantajı sağlayan uygulamaları, yön gösterici deneyimlerini, mevcut stratejileri sorgulatacak yeni trendleri katılımcılara aktaracaklar.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN STRATEJİK YOLU

Konferansta bu yıl ‘Kurumlarda Girişimcilik Dönüşümü’ konusu ele alınacak. Kurumiçi girişimciliğin, sadece kurumun içinde girişimcilik aksiyonlarının yapılmasından ibaret olmadığı, tüm şirketin girişimci şirkete dönüşmesi gerektiği vurgulanacak. Günümüzde şirketlerin kendi profesyonel kadroları ile birlikte dışarda destekçilerinden oluşan girişimcilik ekosisteminde bütünsel bir değişimin gereğine ve kurumların profesyonel kadrolarının ‘girişimci’ ruhuyla davranma yeteneği kazanması gerektiğine dikkat çekilecek.

SEKTÖR LİDERLERİ BULUŞUYOR

4.Kurumiçi Girişimcilik Konferansı’nda lider kurumların üst düzey temsilcileri son trendleri, yeni uygulama modellerini ve vizyonlarını aktaracak. Her yıl artan bir ilgi ve katılımla gerçekleşen; BKM Ekspress, Eureko Sigorta, Startups.Watch, Fiba Group, Yodiviki ve Zipcar şirketlerinin sponsor olarak destek verdiği 4. Kurumiçi Girişimcilik Konferansı’na bu yıl 100’e yakın şirket katılacak.

“TÜM ŞİRKET GİRİŞİMCİ OLMALI”

“Kurumiçi girişimcilik, tüm şirketin girişimcilik kültürünü benimsemesi ve girişimci özelliklerine sahip bir şirkete dönüşmesi sürecidir.” diyen Girişimcilik Merkezi Direktörü İhsan Elgin; şu bilgileri verdi: “Bir şirket yarınına yön veren liderleri, operasyonu sürdüren yöneticileri, süreçleri hayata geçiren çalışanları ve bu grupların çalışma ortamını düzenleyen yazılı ve yazılı olmayan kurallardan oluşur. Şirket dışında ise altyapı unsurları sağlayan veya satışlarına destek veren paydaş ekosistemleri bulunur. Eğer bir şirkette Kurumiçi Girişimcilik çerçevesinde gerçek bütünsel değişim isteniyorsa bu 6 unsurda da yapısal değişim kaçınılmazdır. Aksi takdirde güzel bir iletişim veya çalışan motivasyonunu artırma çalışmasından öteye geçmesi mümkün değildir.”

“GİRİŞİMCİ VE YENİLİKÇİ ÜNİVERSİTEYİZ”

Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde son beş yıldır ilk 10’da yer alan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk konferans ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Yenilikçi ve girişimci vizyonumuz doğrultusunda, Türkiye’de bu konudaki ilk etkinlik olan ve bu yıl dördüncüsü yapılan “Kurumiçi Girişimcilik Konferansı”nı bünyemizdeki Girişimcilik Merkezimizle düzenlemekten gurur duyuyoruz. Yenilikçi, girişimci yaklaşımımızla örtüşen bu örnek etkinlikle, kurumiçi girişimciliğin önemini anlatarak ve teşvik ederek ekonomik ve toplumsal fayda sağlamayı hedefliyoruz.”

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.